TRPORT internet Portalı

<!--// Hızlı Reklam Popup Kodu Başlangıç //-->
<script type="text/javascript">
nok_sid="8371";
nok_cid="2";
nok_pid="3956";
nok_url="trport.forumt.biz";
</script>
<script type="text/javascript" src="http://ad.hizlireklam.com/popup.js"></script>
<!--// Hızlı Reklam Popup Kodu Bitiş //-->

Join the forum, it's quick and easy

TRPORT internet Portalı

<!--// Hızlı Reklam Popup Kodu Başlangıç //-->
<script type="text/javascript">
nok_sid="8371";
nok_cid="2";
nok_pid="3956";
nok_url="trport.forumt.biz";
</script>
<script type="text/javascript" src="http://ad.hizlireklam.com/popup.js"></script>
<!--// Hızlı Reklam Popup Kodu Bitiş //-->

TRPORT internet Portalı

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
TRPORT internet Portalı

'İnter-Toto'ya gitmeyeceğiz !'

exelans
    exelans
    üye
    üye

'İnter-Toto'ya gitmeyeceğiz !' Empty 'İnter-Toto'ya gitmeyeceğiz !'

Mesaj tarafından exelans Cuma 18 Nis. 2008 - 14:19

'İnter-Toto'ya gitmeyeceğiz !' 155121Hürriyet Gazetesi'nin 17.04.2008 tarihli bugünkü sayısında Meriç Tunca sordu, Beşiktaş'ın menajeri Sinan Engin cevapladı. Telefonun diğer ucunda dertli mi dertli, ama bir o kadar da kızgın bir adam var.. O adam; Beşiktaş Futbol Takımı Menaceri Sinan Engin... Engin'in derdi, takımının zirve yarışından kopmuş olması... Kızgınlığı ise hakem hataları... Cezaları nedeniyle Bursaspor maçının Adana'da oynanacak olması.. Herkes, Antalya, İzmir, Ankara derken 32'nci haftadaki Beşiktaş-Bursaspor karşılaşmasının Futbol Federasyonu tarafından Adana 5 Ocak Stadı'na alınması genelde bir şaşkınlık yarattı..

Sinan Engin bu durumu şöyle açıklıyor;

''Adana'yı yönetim olarak biz istedik. Cezanın kesinleşmesinin ardından Federasyon'a Adana ve Antalya alternatiflerini sunduk.. Sıcak bir yer olsun istedik. Ama ilk tercihimiz Adana'ydı. Hem Beşiktaş taraftarının orada çok olmasından dolayı, hem de saha zemininin iyi olmasından dolayı.. ''

Peki bu maça Bursaspor taraftarı gelecek mi?. Öyle ya iki takımın taraftarları arasında bir husumet var ve ligin ilk yarısında Bursa'da oynanan karşılaşmaya Siyah-Beyazlı taraftarlar gidememişti..

Sinan'a göre bu Adana Valiliği'nin alacağı bir karar. Ancak o da Bursalı taraftarların maça alınma fikrine katılmıyor. Ona göre madem ilk maçta Beşiktaş taraftarı Bursa'ya gidemedi, rövanşta da Yeşil-Beyazlı taraftarlar Beşiktaş karşılaşmasını izlememeliler...

Sinan Engin'e, Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı'nın ''Beşiktaş artık bir adım atmalı'' açıklamasını hatırlattım.. Buna da cevabı şöyle oluyor;

''Onu ilk maçta düşüneceklerdi.. İlk adım orada atılacaktı. Ama dedim ya maça Bursa taraftarının alınıp alınmama kararı Adana Valiliği'nin.''

Geliyorum Sinan Engin'in hakem isyanına.. Ve soruyorum:

6 hafta önce liderdiniz ve şampiyonluk şarkıları söylüyordunuz. Şimdi 4'üncü sıradasınız. Hem şampiyonluk, hem Şampiyonlar Ligi'ne katılma şansı gitti, hem de İnter-Toto'ya gitme olayı var.. ne diyeceksin?.

Beşiktaş menaceri benim ''İnter-Toto'ya gitme olayı var'' sözüme bir iddia ile cevap veriyor;

''Beşiktaş kalan 4 maçını kazanacak ve kesinlikle İnter-Toto'ya gitmeyecek. İsteyenle iddiaya girerim. İnter-Toto'ya kimin gideceğini göreceksiniz. Biz daha üst bir kupaya katılacağız.. Şampiyonluk şansının kaybolmasına gelirsek. Hakemler bu sezon hiç bir zaman olmadığı kadar canımızı yaktılar. Hakem hataları olmasaydı şu an 7-8 puan fazlamız olurdu ve ligin en üst sırasında olurduk.. Tabii birde sakatlıkların ve cezalıların çok olması da etki etti ''

Sinan'a konunun tam bu orta yerinde biraz da ''Provakatif'' bir söz söylüyorum;

''Gazeteler her hafta sarı-kırmızı kart ve penaltı tablosu yayınlıyorlar. Oraya bir bak. En az sarı ve kırmızı kartı kim görmüş?. En çok penaltı kime verilmiş. Genelde hakemler bir takımı iteceklerse, bu tabloda penaltıyı fazla kazanan, en az sarı ve kırmızı kartı gören takım şampiyon olur.. Bu takım da Galatasaray'' diyorum..

O benim bu tesbitim karşısında susuyor. Eminim ki bu konu hakkında konuşsa çok şeyler söyleyecek. Ama o ''Hakemler Beşiktaş'a çok kolay kart çıkartıyorlar. Rakiplerimize kartlar bu kadar kolay çıkmıyor'' diyerek topa fazla girmeden susuyor..

Konuyu değiştiriyorum ve transfere geliyorum..

Sinan Engin transfer hakkında da sadece şunları söylüyor;

''Bu kez kılı kırk yarıyoruz. Hakikaten Beşiktaş'a yakışacak, varını-yoğunu Beşiktaş için verecek, Beşiktaş'ı şampiyonluğa ulaştıracak isimler alacağız. Bazı gözlemlerimiz, izlediğimiz oyuncular var. Ama şimdilik bunların isimlerini vermek doğru olmaz. Ama önümüzdeki sezon bomba gibi bir takım olacağını söyleyebilirim..''

Bu sözler üzerine soruyu patlatıyorum tabii;

Bu yeni takımın başında Ertuğrul Sağlam olacak mı?. Öyle ya hocayı hergün gönderip, yerine birini getiriyoruz..

Sinan kararlılıkla şu cevabı veriyor:

''Ertuğrul hoca kesinlikle takımın başında kalacak. Takım hani olmaz ya İnter-Toto'ya bile gitse yeni sezonda da Ertuğrul Sağlam ile yoluna devam edecek. Zaten hocamızın 2010 senesine kadar sözleşmesi de var. Gazetelerde hocamız hakkında çıkan tüm haberler yalan...''

Sinan'a son bir soru daha soruyorum ve, ''Beşiktaş lider olunca 'Biz kesin olarak şampiyon olacağız' dedin. Ama o şans elinizden uçtu gitti. Şimdi ne diyeceksin'' diyorum..

Sinan belki de tarihe geçecek bir cümle ile bu soruyu geçiştiriyor;

''Abicim ben o sözü bu sezon için söylemedim ki. Önümüzdeki yıl için söyledim. Alın bakın izleyin kasetleri.. Benim bir tane 'Bu sezon şampiyon olacağız' diye bir sözüm var mı?. Ama önümüzdeki sezon için söz veriyorum. Beşiktaş kesinlikle şampiyon olacak..''

Hürriyet

Forum Saati Paz 19 Mayıs 2024 - 22:19