TRPORT internet Portalı

<!--// Hızlı Reklam Popup Kodu Başlangıç //-->
<script type="text/javascript">
nok_sid="8371";
nok_cid="2";
nok_pid="3956";
nok_url="trport.forumotion.com";
</script>
<script type="text/javascript" src="http://ad.hizlireklam.com/popup.js"></script>
<!--// Hızlı Reklam Popup Kodu Bitiş //-->
TRPORT internet Portalı

  Adil Serdar Saçan'dan müthiş itiraf

  Paylaş
  avatar
  rakınkoy
  Acemi ÜYE
  Acemi ÜYE

  Mesaj Sayısı : 44
  Kayıt tarihi : 21/11/09

  Adil Serdar Saçan'dan müthiş itiraf

  Mesaj tarafından rakınkoy Bir Perş. 14 Ocak 2010 - 21:02

  Doğu'da bazı JİTEM personeli ile çalıştığını söyleyen Saçan, "Kahramanca çalışanlar vardı. Sonradan dejenere oldu, yanlış iş yapanlar olabilir." dedi.

  İkinci Ergenekon davasının 31. duruşmasında eski İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan'ın çapraz sorgusuna devam edildi. Saçan, üye hakim Hasan Hüseyin Özese'nin "JİTEM var mı?" sorusuna, "Evet" cevabını verdi.

  Saçan, "Duydum, Jandarma İstihbarat ve Terörle Mücadele Komutanlığı, daha sonra JİT oldu. Ben gördüklerimi söylüyorum. Benim babam astsubaydı. Muş'ta görev yaptığım dönemde de 4-5 tane JİTEM personeliyle birlikte çalıştım. Çoğunluğu kahramanca çalışıyordu. Doğu'da çalışıp JİTEM'i bilmeyen yoktur. JİTEM sonradan dejenere olmuş bir birimdir. Yanlış iş yapanlar olabilir. Kurumlar içinde yanlışı olanlar temizlenmeli. JİTEM'ci diye geçinen ve Yeşil'i kullananlar da vardı. Hanefi Avcı, JİTEM'i ve illegal işlerini bildiğini söylüyor. O zaman neden müdahale etmemiş, neden işlem yapmamış. Ben gördüğüm yanlışlara müdahale ettim." dedi.

  Mahkeme Başkanı Köksal Şengün, daha önce Tuncay Güney'in ifadelerinin soyut olduğunu, bir delile dayanmadığını savunan Saçan'a, "Bunlar duyum mu bilgiye mi dayanıyor. Yoksa Tuncay Güney'in ifadeleri gibi olur." diye sordu. Saçan, duyum olmadığını, gördüklerini anlattığını söyledi.

  Üye hakim Sedat Sami Haşıloğlu, Tuncay Güney'in sorgulandığı ve işkence edildiği iddia edilen ses kayıtlarını sordu. Haşıloğlu, Saçan'a, "Bu olayla ilgili çağrıldınız mı?" dedi. Saçan, "Hayır. Ben kendim müracaat ettim. MİT'ten CD'lerin getirilmesini, kimin gönderdiğinin belirlenmesini istedim. Şu an o aşamada." diye konuştu. Haşıloğlu, "O CD'de sizin sesiniz var mı?" diye sordu. Saçan bu soruya, "Bu konuda beyanda bulunmayacağım. O CD'lerin kim tarafından gönderildiği belirlenirse o zaman konuşurum." karşılığını verdi.

   Forum Saati Çarş. 12 Ara. 2018 - 23:34