TRPORT internet Portalı

<!--// Hızlı Reklam Popup Kodu Başlangıç //-->
<script type="text/javascript">
nok_sid="8371";
nok_cid="2";
nok_pid="3956";
nok_url="trport.forumotion.com";
</script>
<script type="text/javascript" src="http://ad.hizlireklam.com/popup.js"></script>
<!--// Hızlı Reklam Popup Kodu Bitiş //-->
TRPORT internet Portalı

  Sayısal Televizyon Yayını Başladı

  Paylaş

  fb07
  üye
  üye

  Mesaj Sayısı : 91
  Kayıt tarihi : 10/02/08

  Sayısal Televizyon Yayını Başladı

  Mesaj tarafından fb07 Bir Ptsi 11 Şub. 2008 - 18:22

  Sayısal deneme yayınları özel kanallarla birlikte yürütülecek.Türkiye'de, televizyon yayıncılığı teknolojisinde önemli bir adım daha. Televizyonculuğun okulu TRT, özel televizyonlarla birlikte, İstanbul ve Ankara'da, deneme amaçlı karasal sayısal televizyon yayınına başladı.

  Deneme yayınının başlatılması dolayısıyla, İstanbul'daki TRT Çamlıca Vericiler Müdürlüğü'nde tören düzenlendi.
  Devlet Bakanı Beşir Atalay, törende, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük kentlerde verici ve antenlerin yarattığı kirliliğin yanı sıra, frekanslarda da karmaşanın yaşandığını söyledi.
  Atalay, "Bizim niyetimiz, amacımız, değerli konuklar, bu karmaşayı önlemektir. Bunda kararlıyız. Bu tören bunun içindir, bunun önemini ortaya koymak içindir. Yani ülkemizde radyo ve televizyon yayınlarını düzene koymak içindir. Bu, mevzuatla paralel olarak böyle devam edecektir." diye konuştu.
  TRT Genel Müdür Vekili Ali Güney de, TRT ile özel yayın kuruluşlarının işbirliğinde yepyeni bir teknolojiye merhaba denilmesinin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
  Güney, "Haberleşme Yüksek Kurulu'nun aldığı kararlar çerçevesinde olmak üzere, birkaç yıl içinde İstanbul'un tamamında sayısal televizyon yayınlarının izlenmesi sağlanacak. Ve kademeli olarak tüm yurtta nüfusumuzun yüzde 95'inden fazlası, 2014 yılına kadar vericilerden sayısal yayınlarımıza kavuşturulacaktır. Akabinde, hala yapılmakta olan analog yayınlara son verilecektir." şeklinde konuştu.
  Diğer konuşmacılar da sayısal yayıncılıkta TRT ve özel televizyonların ortak çalışmasının önemini vurguladılar. Törende daha sonra karasal sayısal televizyon deneme yayınları, Devlet Bakanı Beşir Atalay ve diğer katılımcılarca başlatıldı.

  trt

   Forum Saati Perş. 13 Ara. 2018 - 0:05