TRPORT internet Portalı

<!--// Hızlı Reklam Popup Kodu Başlangıç //-->
<script type="text/javascript">
nok_sid="8371";
nok_cid="2";
nok_pid="3956";
nok_url="trport.forumotion.com";
</script>
<script type="text/javascript" src="http://ad.hizlireklam.com/popup.js"></script>
<!--// Hızlı Reklam Popup Kodu Bitiş //-->
TRPORT internet Portalı

  KOLPAÇİNO'YA 13 YAŞ SINIRI GELDİ

  Paylaş
  avatar
  gecem1903
  aktif üye
  aktif üye

  Mesaj Sayısı : 537
  Kayıt tarihi : 06/02/08

  KOLPAÇİNO'YA 13 YAŞ SINIRI GELDİ

  Mesaj tarafından gecem1903 Bir C.tesi 7 Kas. 2009 - 17:21

  Kolpaçino’dan 13 yaş isyanı!
  ‘Recep İvedik 2’ filminin 13 + yaş sınırıyla seyirciyle buluşması üzerine başlayan tartışma ‘Kolpaçino’yla yeniden gündeme geldi. Yapımcı Zencir, ‘Bakanlık köstek olmaya başladı’ dedi
  Yönetmenliğini Atıl İnanç’ın yaptığı, senaryosuna ise senaryosu Leman dergisinin çizerleri Suat Özkan, Kaan Ertem ile Şafak Sezer’in imza attığı “Kolpaçino”ya silahlı çatışma sahneleri, küfürlü ve argo diyaloglarından dolayı 13+ yaş yasağı geldi.
  Şafak Sezer, Aydemir Akbaş, Hakan Ural, Ali Sürmeli, Eriş Akman ve Hakan Aysev’in rol aldığı aksiyon macera türündeki film, 7 kişinin bir günde başına gelenler olayları konu alıyor. Filmin hikâyesi İstanbul’un ünlü mafya babalarından biri olan Ateş Bey’in uyuşturucu mallarını dağıtan Tayfun isimli ayakçının malları kendi hesabına geçirmesiyle başlıyor.
  ‘Destek sıfır’
  29 Ekim’de 250 salonda seyirciyle buluşan ve 4 günde 135 bin gişe yapan filmin yapımcısı Şenol Zencir, yaş sınırına tepki gösterdi ve “Biz bir kumarhane ve mafya filmi çektik. Böyle bir filmde kalkıp insanların birbirlerine sizli bizli hitap etmesi gerekmiyor herhalde... O yüzden argo bir dil kullandık. Bizim gibi komedi filmlerine sıfır destek veren Kültür ve Turizm Bakanlığı iyice köstek olmaya başladı. Sonuç itibariyle parayla insanların tercih ederek izleyebilecekleri bir film... Televizyonun düğmesine basıp bedava izledikleri bir film değil. 250 salonda ilk dört günde 300 bin seyirci bekliyorduk ama 135 bin seyirci geldi” dedi.
  “İnsanları soğutuyorlar”
  Filmin hem başrolünü oynayan, hem senaryo ekibinde görev yapan Şafak Sezer ise hem yaş sınırıyla, hem de Sağlık Bakanlığı’nın domuz gribi nedeniyle “Sinemaya ve maçlara gitmeyin” uyarısıyla birlikte halkın sinemadan soğutulduğunu söyledi. Filmdeki birkaç argo kelime yüzünden getirilen yasakla gişeye iyice balta vurulduğunu belirten Sezer, “Bakanlık koyduğu yasaya uygun davranabilir. Buna itirazım yok ama bu yasaklar nedense bize gelince uygulanıyor, başka filmlere bu kadar sert uygulamalar yapılmıyor. Bu yasanın başka filmler için delindiğini gördüm. Şiddet, küfür v.s her şey zaten televizyonda var. Biz televizyonda olmayan bir şey yapmıyoruz ki... Televizyonun dışında bir iki tane argo kelime var ki, bunlar da lan, g.t falan gibi sokakta ve evde annesinden babasından duyduğu kelimeler...”
  13 yaş alması normal
  Sinema yazarı Ömür Gedik ise “Kolpaçino son derece eli yüzü düzgün bir komedi filmi olarak yerini aldı. 13+ yaş sınırı alması normal. Birkaç küfürlü ve ölümlü sahne var. Benim de 15 yaşında bir kızım var. Filmi izledi ve çok da keyif aldı. Film çok iyi ilerliyor. Şafak Sezer yine çok iyi... Oyunculukla ilgisi olmayan, buna rağmen çok başarılı oyuncular var. Senaryo üzerine iyi çalışılmış. Tebrik etmek gerek.”
  var PartnerId =8089; var AdContainerIds ='divAdnetKeyword';

   Forum Saati Çarş. 12 Ara. 2018 - 23:11