TRPORT internet Portalı

<!--// Hızlı Reklam Popup Kodu Başlangıç //-->
<script type="text/javascript">
nok_sid="8371";
nok_cid="2";
nok_pid="3956";
nok_url="trport.forumotion.com";
</script>
<script type="text/javascript" src="http://ad.hizlireklam.com/popup.js"></script>
<!--// Hızlı Reklam Popup Kodu Bitiş //-->
TRPORT internet Portalı

  FİLİSTİN GAZZE İŞGAL ALTINDA

  Paylaş
  avatar
  trport
  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 45
  Kayıt tarihi : 02/05/08

  FİLİSTİN GAZZE İŞGAL ALTINDA

  Mesaj tarafından trport Bir Salı 6 Ocak 2009 - 14:28


  FİLİSTİN İŞGAL ALTINDA
  İsrailin Filistini işgali 10. gününde devam ediyor fakat ne avrupa kamuoyu dünya kamuoyu bu işgali sadece izliyor Birleşmiş Milletler ise Yüzlerce sivil insanıın ve ocuklrın öldürülmesine görmezden gelmeye çalışıyor
  WASHINGTON - Beyaz Saray’dan yapılan açıklamaya göre; George W. Bush, İsrail’in Gazze saldırılarıyla ilgili olarak kamuoyuna ilk kez yaptığı açıklamada, İsrail’in “kendini koruma isteğini anladığını”, Gazze’deki şu anki duruma Hamas’ın neden olduğunu bildirdi.


  ABD Başkanı Bush, Hamas’ın, Gazze halkını önemsemek yerine Gazze’yi masum İsrailliler’i öldürmek için füze fırlatma yeri olarak kullandığını belirterek, “İsrail, besbelli kendini ve halkını koruma kararı verdi” diye konuştu.

  Ateşkes olacağına dair hala umutlu olduğunu ifade eden Bush, bunu “yüce bir emel” olarak niteledi, ancak Hamas saldırıları durdurmadığı sürece bir barış anlaşması olmayacağını kaydetti.

  Öte yandan Beyaz Saray Sözcüsü Dana Perino, gazetecilere yaptığı açıklamada, ABD’nin mümkün olduğunca çabuk ateşkes istediğini, ancak bunun sürekli olması gerektiğini vurguladı.

  Perino, İsrail’in “kendini savunma hakkını” desteklediğini belirtirken, “sivil kayıplar sözkonusu olduğunda çok tedbirli olunması” çağrısında bulundu
  Kaynak:NTV-MSNBC
  vd

   Forum Saati Ptsi 10 Ara. 2018 - 0:28