TRPORT internet Portalı

<!--// Hızlı Reklam Popup Kodu Başlangıç //-->
<script type="text/javascript">
nok_sid="8371";
nok_cid="2";
nok_pid="3956";
nok_url="trport.forumotion.com";
</script>
<script type="text/javascript" src="http://ad.hizlireklam.com/popup.js"></script>
<!--// Hızlı Reklam Popup Kodu Bitiş //-->
TRPORT internet Portalı

----Plajda-----

Paylaş
    siprinter
    üye
    üye

----Plajda-----

Mesaj tarafından siprinter Bir Salı 4 Mart 2008 - 17:11

Plajda
    ( Plajda )

gösterim tarihi: 29 Şubat 2008
    yönetmen: Murat Şeker
    oyuncular: Tuba Ünsal, Güçlü Yalçıner, Gürgen Öz, Sarp Apak
    görüntü yönetmeni: Murat Tuncel
    tür: Komedi
    yapım yılı: 2007
    ülke: Türkiye
    dağıtımcı: 35 Milim

Çocuk tiyatrosunda oyunculuk yapan Ali (Sarp Apak) ve Can ( Gürgen Öz) aynı evde yaşayan ve geçim sıkıntısı çeken iki kankadır. En büyük hayalleri iyi birer oyuncu olup sinema filmlerinde yer almaktır. Ama piyasada tek tanıdıkları kişi casting işleri yapan menajerleri Ceyda (Tuğçe Ersoy) 'dır. Ali ve Can günün birinde davetli olmadıkları bir film tanıtım partisine giderler. Amaçları 'Plajda' isminde bir gençlik filmi çeken ünlü yönetmen Kemal Engin'e kendilerini göstermektir. Ama filmdeki tüm roller ayarlanmıştır ve sadece iki çirkin kadın oyuncuya ihitiyaç vardır. Aradıklarını bulamayan ikili parti çıkışı otoparkta bir anda mafya hesaplaşmasının ortasına düşerler.

Paçayı zor da olsa sıyıran Ali ve Can eve gelince çatışmanın TV haberlerine konu olduğunu görürler. Hem polis hem de mafya görgü tanığı ikiliyi aramaktadır. Menajerlerine yakarıp yalvaran ikili kadın kılığına girerek film ekibine dahil olurlar. Çılgın yönetmen onları görünce bu enteresan kızlara bayılır. Bu arada filmin başrol oyuncusu Zeynep Nehir' (Tuba Ünsal) le tanışan Can ona aşık olur. Kadın kılığıyla Zeynep'in kankası haline gelen Can, ondan aldığı bilgilerden yararlanarak erkek kılığında güzel oyuncunun kalbini fetheder. Bir yandan filmin çekimleri devam ederken bir yandan da mafya çekimin yapıldığı otele gelir. Ve işler tamamen karışıp birbirine girer...

Filmin Fragmanı:

https://www.youtube.com/watch?v=8ILB1pdriIc
    10ur
    üye
    üye

Geri: ----Plajda-----

Mesaj tarafından 10ur Bir Çarş. 12 Mart 2008 - 17:48

tek kelime...berbat bi film ben kimsenin izlemesii tavsiye edmem fragmanı bile kötü.bıktık artık bu bayağı kadın kılığına girilen tiplerden hiç hoş değil hem bence iki oyuncu da kötü oynamış.filme gitmedim.fragmanlarını izledim gerçekten itici bir yapım.
    viper
    üye
    üye

Mesaj tarafından viper Bir Çarş. 12 Mart 2008 - 17:49

anlayamıyorum.film bu kadar kötü ise neden bu kadar çok izleyen var.gerçekten anlamadım.açıklayabilecek biri var mı filmi 10 gün içinde 130 bin kişi izlemiş.benzer filmlere göre düşük bir rakam.ama böyle çok kötü bir film için genede çok yüksek rakam.film her yönüyle berbat
    alice
    üye
    üye

Mesaj tarafından alice Bir Çarş. 12 Mart 2008 - 17:50

klasik türk filmi hatırlayanlarınız olabilir belki (2 erkek bayan kılığına girip orkestraya katılıyorlardı) rahmetli sadri alışık ve sanırım erol büyükburç'tu benzer bir senaryoyu yıllar önce oynamışlardı.sanırım konu sıkıntısına giriyorlar ve tarih tekerürden ibaret dedikleri bu olsa gerek
    bardo
    Moderatör
    Moderatör

Mesaj tarafından bardo Bir Çarş. 12 Mart 2008 - 17:51

film bence tam manasıyla fiyasko.gora,maskeli beşler,dünyayı kurtaran adam gibi "gereksiz" filmler kervanına bir fil daha katılmış oldu böylelikle.herkesin sanat anlayışı farklıdır elbette;ama sanata bakışı farklı olması aklımıza her eseni film yapıp seyirciye sunmak manasına gelmemeli.sarp apak ile gürgen öz'e üzüldüm sadece.yazık!!eminim çok uf oldular:)
    exelans
    üye
    üye

Mesaj tarafından exelans Bir Çarş. 12 Mart 2008 - 17:51

helal olsun sana be kardeşim işte bnm sölemek istediklerimi harfiyen dile getirdin ya sırf para kazanmak için milyonlarca filkm yapıolar ki plajada sadece bunlardan biri sadece vizyonda olduu dönemde gündeme gelir ..sonra ortadan geldii gibi kalkar..
    siprinter
    üye
    üye

Mesaj tarafından siprinter Bir Çarş. 12 Mart 2008 - 17:54

işte türk sinemasını katleden müthiş bir gereksiz yapım daha. iki popüler komik adam ve bir sürü popo'dan başka hiçbir ilgi çekici bişey olmayan- ki bunların ilgi çekmesi ayrı bir vahamet- boş bir film. ha eğer 15 yaş civarında iseniz ve 'fragmanları beyendim mutlaka gitmeliyim' diyorsanız bişey diyemem, zaten o kitle için yapılmış. ama yetişkin ve olgun bir kişinin bu filme fragmanı veya afişi yüzünden gidiyorsa onlara gerçekten... neyse gene de bişey demeyeyim, arada istisnalar olabilir. türk sinemasından soğutan bu tür yapımlara ve yapımcılara 'teşekkürler'
    10ur
    üye
    üye

Mesaj tarafından 10ur Bir Çarş. 12 Mart 2008 - 17:55

çok doğru demişsin sırf yapıt olsun diye yapmışlar
    viper
    üye
    üye

Mesaj tarafından viper Bir Çarş. 12 Mart 2008 - 17:55

filme ilgi çekmek için ya afişinde, yada fragmanında çıplak kadın kullanıyorlar, nedir bu ya , kadını kullanarak ticaret yapmak, yazık yazık çok yazık.. bu tarz filmlere gidenlere de çok acıyorum..
    exelans
    üye
    üye

Mesaj tarafından exelans Bir Çarş. 12 Mart 2008 - 18:01

iice baydılar bu filme gidilmez fragmanından ne olduğu anlasılıyo kılasik ve tekdüze filimler cok sıktı bence yeni seyler yapmalılar türk sinemasının gelişmesini bu tarz filimler engelliyo diye düsünuyorum... arkadaşalr yorumlarınızda çok haklısınız

Forum Saati Perş. 13 Ara. 2018 - 0:08