TRPORT internet Portalı

<!--// Hızlı Reklam Popup Kodu Başlangıç //-->
<script type="text/javascript">
nok_sid="8371";
nok_cid="2";
nok_pid="3956";
nok_url="trport.forumotion.com";
</script>
<script type="text/javascript" src="http://ad.hizlireklam.com/popup.js"></script>
<!--// Hızlı Reklam Popup Kodu Bitiş //-->
TRPORT internet Portalı

  İşgal >> Salı 23.00 <<

  Paylaş
  avatar
  gecem1903
  aktif üye
  aktif üye

  Mesaj Sayısı : 537
  Kayıt tarihi : 06/02/08

  İşgal >> Salı 23.00 <<

  Mesaj tarafından gecem1903 Bir Salı 12 Ekim 2010 - 14:41


  2 Emmy Ödüllü dev yapım İŞGAL her Salı Kanal 7 ekranlarında izleyenlerle buluşuyor.


  ARAFAT’IN KARARGAHI KUŞATILIR
  İslam Dünyası’nın bağrında yanan ateş… Dünya sisteminde adaletsizlik hissine yol açan büyük trajedi… Yerleşimler, işgaller, katliamlar… Filistin meselesine içerden bir bakış… İki Emmy ödüllü büyük yapım İŞGAL yeni bölümleriyle Kanal 7 ekranlarında… Ortadoğu’da yanan ateşe; Filistin konusuna dikkat çeken ödüllü dizi İşgal 9 ve 10. bölümleriyle Salı akşamı 23:00’te Kanal 7’de… Emmy ödüllü, Ürdün yapımı İşgal isimli dizide, İsrail’in 2002 yılında Filistin’de gerçekleştirdiği Cenin Kampı işgaline ve yaşananlara dair dramatik olaylar anlatılıyor. Dev yapım İşgal her Salı 23:00’te Kanal 7’de. 9 ve 10. Bölüm Özet: Mustafa, zor da olsa ailesi ile vedalaşıp kırsala döner. Yayil’in asker ağabeyi O’nun Filistinlilerle ilişkisi olduğundan şüphelenerek sürekli baskı kurar. İsrail, Ramazan ayında tanklar ve ağır silahlarla Ramallah’taki başkan Arafat’ın karargahını kuşatır. Herkes büyük infial, tedirginlik ve İsrail’in pervasızlığına karşı şaşkınlık içindedir. Kısa sürede şehrin her yerinden bomba sesleri gelmeye başlar. Direnişçiler de karşılık vermek için harekete geçer.
  Orijinal Adı: AL-EJTEAH ‘’The Invasion’’ Türkçe Adı: İŞGAL Yönetmen: Shawqi Al-Majedi Senaryo: Reyad Saif Oyuncular: Abbas Al-Nori, Saba Mubarak, Münzir Riyahana, Nadir Umran, İyad Nassar Yapım Yılı: 2008 Ülke: ÜRDÜN Ödüller : 2 Emmy Ödülü


  ****

  7 ve 8. Bölüm Özet: Mustafa kırsala geri döner ancak ailesini görememiştir. İsrail askerleri bütün şehirlerin sokaklarına girmeye başlar. Cenin’de barikat kuran Filistinli direnişçiler bir tankı tahrip eder. Bu arada canlı bomba ve çatışmalar, siyasi ortamı iyice gerer. Meryem ve Hanen, Mustafa’nın yanına giderler. Mustafa ailesini ve onlarla iftar etmeyi çok özlediğini söylediğinde, Hanen O’nu güvenli bir şekilde götürebileceğini söyler. Mustafa tüm riskleri göze alarak Hanen’le döner.


  ****

  5 ve 6. Bölüm Özet: Gazze’de 13 kişinin öldürüldüğü saldırılardan sonra Meryem Gazze’ye gider. Bu arada İsrail Turizm Bakanı’nın öldürülmesi ile ortam iyice gerginleşir. Yayil, Meryem’e gelerek bazı belgelere ulaştığını ve Mustafa’ların izlendiğini, bunun Mustafa’ya bildirilmesi gerektiğini söyler. Bu arada Ebu Halid hapisten çıkar. Mustafa mesajı alır ve şehre gelerek Yayil ve Meryem ile görüşür.

  ****

  3. ve 4. Bölüm Özet: Yayil ve Meryem evlerine dönerler. Arapların bir Yahudi rehineyi serbest bırakabileceğine inanmayan İsrailli askerler Yayil’e baskı yaparlar. Mustafa’ların yerini söylemesi için sürekli sorgularlar. Ramallah’ta yeni bir saldırı olmuş hastaneler yaralılarla dolmuştur. İsrail askerleri bu sefer hastaneyi basıp yaralıları dahi tutuklarlar. Cenin’de büyük hareketlilik olduğu mülteci kampına saldırı için yığınak yapıldığı söylentisi dolaşmaya başlar. Hanen hastanede yaralılarla uğraşırken babasının tutuklandığını öğrenir. İsrailliler asıl Hanen’in kırsaldaki kardeşi Mustafa’nın peşindedir. Hem Hanen’e hem de babasına baskı yaparak Mustafa’ya ulaşmaya çalışırlar. Yayil’in aklı Mustafa’da kalmıştır. İrtibatı kesmemek için O’nunla haberleşmenin yollarını arar.
  ****

  1 ve 2. Bölüm Özet: Sıradan bir güne yine büyük patlamalarla uyanan Filistinli insanlar hastaneleri doldurmaya başlar. Tam bu telaş içindeyken ajanslara düşen bir haber herkesi altüst eder. Amerika’da Dünya Ticaret Merkezi’ne yapılan saldırıda binlerce ölü ve yaralı vardır. İnsanlar her gün yaşadıkları ve kendileri için sıradanlaşan saldırıları Amerika’da görünce şaşkına döner. Mustafa başkanlığında beş kişilik bir grup kırsalda gece konaklarken yakınlarında bir kaza olur ve arabadaki iki genç kızı yaralı olarak kurtarırlar. Meryem, intifada haberleri yapan bir gazeteci, arkadaşı ise barış elçisi bir Yahudidir. Meryem ve arkadaşının kaybolması ülkede birinci gündem olmuştur.

  Orijinal Adı: AL-EJTEAH ‘’The Invasion’’ Türkçe Adı: İŞGAL Yönetmen: Shawqi Al-Majedi Senaryo: Reyad Saif Oyuncular: Abbas Al-Nori, Saba Mubarak, Münzir Riyahana, Nadir Umran, İyad Nassar Yapım Yılı : 2008 Ülke: ÜRDÜN Ödüller : 2 Emmy Ödülü

   Forum Saati Paz 16 Ara. 2018 - 23:45