TRPORT internet Portalı

<!--// Hızlı Reklam Popup Kodu Başlangıç //-->
<script type="text/javascript">
nok_sid="8371";
nok_cid="2";
nok_pid="3956";
nok_url="trport.forumotion.com";
</script>
<script type="text/javascript" src="http://ad.hizlireklam.com/popup.js"></script>
<!--// Hızlı Reklam Popup Kodu Bitiş //-->
TRPORT internet Portalı

  'HZ. İSA' >> Perşembe 23.30 <<

  Paylaş
  avatar
  gecem1903
  aktif üye
  aktif üye

  Mesaj Sayısı : 537
  Kayıt tarihi : 06/02/08

  'HZ. İSA' >> Perşembe 23.30 <<

  Mesaj tarafından gecem1903 Bir Salı 12 Ekim 2010 - 14:38

  Hz. İsa’nın mucizelerle dolu yaşamını anlatan dizi “Hz. İSA” onüçüncü bölümüyle ekrana geliyor.

  İKİ DİNDEKİ İNANCA GÖRE ÇEKİLEN İKİ AYRI SON!
  Hz. İsa’nın mucizelerle dolu yaşamını anlatan dizi “Hz. İSA” on üçüncü bölümüyle Kanal 7’de ekrana geliyor. İranlı belgesel yapımcısı ve yönetmen Nader Talebzadeh’in çektiği ''İslam''ın bakışıyla Hz. İsa'yı anlatan dizi “Hz. İsa” Türk televizyonlarında ilk kez Kanal 7’de. İslam dünyasının ilk İsa filminin televizyon uyarlaması olan dizi 1000’e yakın oyuncuyla Tahran'da gerçekleştirilirken, İranlı aktör Ahmet Süleymani, Hz. İsa'yı canlandıran ilk Müslüman oldu. Dizi, Hz. İsa'ya İslamın bakış açısını ve Hıristiyanlık ile İslamiyet arasındaki iki temel farklı anlayışın yanı sıra bazı ortak özellikleri de ortaya koyuyor. Hz. İsa dizisi, Hıristiyan inanışının aksine Hz. İsa'nın Tanrı'nın oğlu olmadığını ve çarmıha gerilme olayının hiç gerçekleşmediğini anlatıyor. Ayrıca dizide Hz. İsa’nın son peygamber Hz. Muhammed'in müjdecisi olarak geldiği anlatılıyor ve insanları Kur’an doğrultusunda inanmaya teşvik ediyor. Hz. İsa on üçüncü bölümüyle Perşembe akşamı 23.30’da Kanal 7 ekranlarında.
  13. Bölüm: Dizi iki farklı sonla bitmektedir. Birincisi, dört İncil’de anlatıldığı gibi Hz. İsa ve havariler bayram sofrasında otururken Roma askerleri tarafından yakalanır. Komutan Hz. İsa’yı, iyice azgınlaşan İsrailoğullarına teslim etmek zorunda kalır. Nasıralı’yı öldürme günahı bizim ve çocuklarımızın diyerek O’nu çarmıha gererler. İkinci Son ise: Kur’an-ı Kerim ve Barnaba İnciline göre Hz. İsa Rabbinin mucizesi ile göğe yükseltilir ve Hz. İsa’yı ihbar eden Yahuda İsa suretine bürünür. Roma askerleri, Hz. İsa yerine Yahuda’yı yakalar ve İsrailoğullarına teslim ederler. Yahudi hahamların kışkırtmasıyla çarmıha gerilir.
  Künye: Senarist, Yapımcı ve Yönetmen: Nader Talebzadeh, Görüntü Yönetmeni: Sadegh Mianji, Oyuncular: Ahmad Soleimani – Nia, Mina Bagheri, Ahmad Najafi, Akbar Sangi, Ses: Seyyid Celal Hosseini Set ve Kostüm Tasarımcısı: Ahmad Soleimani – Nia, Makyaj Tasarımcı: Morteza Zarrabi Yapımcı: Abdollah Sa'eedi Yapım Asistanı: Sa'eed Kazemi- Yapım: 2007, İran

   Forum Saati Perş. 13 Ara. 2018 - 0:06