TRPORT internet Portalı

<!--// Hızlı Reklam Popup Kodu Başlangıç //-->
<script type="text/javascript">
nok_sid="8371";
nok_cid="2";
nok_pid="3956";
nok_url="trport.forumotion.com";
</script>
<script type="text/javascript" src="http://ad.hizlireklam.com/popup.js"></script>
<!--// Hızlı Reklam Popup Kodu Bitiş //-->
TRPORT internet Portalı

  ''Gücü olan kazandı''

  Paylaş
  avatar
  esporte
  üye
  üye

  Mesaj Sayısı : 124
  Kayıt tarihi : 12/01/10

  ''Gücü olan kazandı''

  Mesaj tarafından esporte Bir Salı 2 Şub. 2010 - 19:47

  Hürriyet'in haberine göre, Beşiktaşlılar Aziz Yıldırım ve Adnan Polat’la ailevi güce sahip tek kişi olarak onu gördü. Her maça gitti, sürekli derneklerle iç içe oldu, bu sayede camiadaki herkesin desteğini aldı.

  AKSU NEDEN KAYBETTİ?

  İyi bir ekip kurmasına rağmen Beşiktaş’ın sorunlarını çözebileceğine camiayı inandıramadı. Demirören’in, ‘Seçime siyaset karıştı’ iddiasını çürütemedi, bu yüzden çok oy kaybetti.

  Fikret ERCAN: Kaybeden yok

  BU seçim Beşiktaş camiasının ne kadar büyük olduğunu gösterdi. Kongre üyeleri, yağmura rağmen hem dışarıda hem içeride uzun kuyruklara girerek kulüplerine sahip çıktılar. İki başkan adayı da kendilerine yakışır bir tavır sergiledi. Özetleyecek olursak seçim sonucu şöyle değerlendirilebilir:

  Demirören kazandı ama: camia geçmiş hatalarına rağmen Yıldırım Demirören’e sahip çıktı. Bir dönem daha şans verirken şu uyarıları da yaptı; “Kulübün marka değerini ve gelirlerini artır, sadece para vermeyle bu iş yürümez, uyumlu bir yönetim sergile, planladığın tesisleri sonuçlandır.”
  Aksu kaybetti ama: Beşiktaş’a yakışır bir kongre rekabetinin oluşmasına neden oldu. Demirören’i daha kaliteli yönetim oluşturmaya zorladı. Parasız da bu işe talip olunabileceğini gösterdi. Demirören’e, “Dikkat et ben her zaman gelebilirim” mesajını verdi.

  Reha MUHTAR: Tüm aile arkasındaydı

  YILDIRIM Demirören kazandı çünkü Beşiktaş’ın kongre üyesi yapılan hatalara ve kulübün artan borçlarına karşın, Demirören ailesinin “gönülden Beşiktaş’lı” olduğuna hala inanıyor.

  Beşiktaş’taki muhalefet çok ağır ve camiada çok etkin bir bir ismin çatısında toplansaydı, kazanabilirdi.
  Murat Aksu çok genç yaşına ve Beşiktaş’taki çok kısa geçmişine karşın alabileceği oyları fazlasıyla aldı. Bu noktadan sonra Yıldırım Demirören ve elbette 15 saat orada bekleyen Erdoğan Demirören’i geçebilecek aday Beşiktaş’ta çok ağırlıklı ismi olmalıydı.

  Beşiktaş kongre üyesi, Aziz Yıldırım’ınw Fenerbahçe’yi, Adnan Polat’ın Galatasaray Kulübü’nü yönettiği bu güçlü bir arenada, ailevi gücü fazla olan Demirören’i tercih etti. Kongre, Beşiktaş’ın içine göre değil, Beşiktaş’ın dışarıdaki rakiplerinin gücüne göre karar aldı.

  İsmail ER: Camiaya hakim oldu


  YILDIRIM Demirören’in başarısının en büyük sırrı tüm camiaya hakim olmasıydı. Demirören’in babasından, eşine, kardeşinden, çocuklarına kadar hepsi maçlara gitti. Ve çok iyi Beşiktaşlı olduklarını herkese gösterdiler. Dernek toplantılarına da katılan Demirören, tanınmış isimleri listesinde topladı, Beşiktaş derneklerini arkasına aldı. Murat Aksu’nun kaybetmesinin en büyük nedeni yanlış politika ve stratejiydi. Aksu yönetimi kongreye siyaset giriyor ithamı karşısında etkisiz kaldı. Aksu’nun danışmanlarının yeni fikirler ve projeler diye dayattıkları Serdar Bilgili’nin rakibi olan Hasan Arat’ın çizdiği kongre stratejisinin aynısıydı.

  Feyyaz UÇAR: Murat Aksu inandıramadı

  TaBİİ Kİ Yıldırım Demirören’in muhaliflerine karşı yandaşları da var. Murat Aksu’nun daha önce Demirören’in yönetiminde bulunması dolayısıyla değişiklik isteyenlerin ikna edilemediği kanaatindeyim. Ki öncesinde de hatırlanırsa, Yıldırım Demirören de Serdar Bilgili’nin yönetimindeydi. Sanıyorum Beşiktaş camiası, geçmiş dönemlerin uzantısını istemiyor. Murat Aksu’nun mevcut sıkıntıları gidereceğine inanılmadı.

  Hüsnü GÜRELİ: Ekonomik davranacak

  Beşiktaş’ın marka değerini yükselten önemli bir kongre izledik. Murat Aksu’nun cesaretli çıkışı, Yıldırım Demirören’in yönetim listesini güçlendirmesine neden oldu. Bundan sonra yönetim, oyuncu alışverişlerinde ekonomik davranacak. Bundan sonra herkes Yıldırım Demirören’in etrafında toplanıp, kulüp menfaatleri doğrultusunda birlik ve beraberlik içinde hedeflere kilitlenmelidir.

  Fikret ORMAN: Yönetime destek şart

  BAŞKANLIK seçimini kimin neden kazandığı ya da kaybettiği önemli değil. Sonuçta Beşiktaşlılar bir karar verdi. Herkes kendi doğrularını yaptı ve bir başkan seçildi.
  Bu kongre sürecinde seçen, seçilen herkese teşekkür edip yönetime destek vermeliyiz. “Beşiktaşlıyım” diyen herkes kulübün daha aydınlık günlere çıkması için bunu yapmaya mecburdur.

   Forum Saati Çarş. 21 Kas. 2018 - 16:02