TRPORT internet Portalı

<!--// Hızlı Reklam Popup Kodu Başlangıç //-->
<script type="text/javascript">
nok_sid="8371";
nok_cid="2";
nok_pid="3956";
nok_url="trport.forumt.biz";
</script>
<script type="text/javascript" src="http://ad.hizlireklam.com/popup.js"></script>
<!--// Hızlı Reklam Popup Kodu Bitiş //-->
TRPORT internet Portalı

  ''Arda'yı satacaklar!''

  Paylaş
  avatar
  esporte
  üye
  üye

  Mesaj Sayısı : 124
  Kayıt tarihi : 12/01/10

  ''Arda'yı satacaklar!''

  Mesaj tarafından esporte Bir Salı 2 Şub. 2010 - 19:31

  "Gelecek dönem Arda için daha parlak olmayacak" diyen Hakan Ünsal, yıldız futbolcunun satılmasının iki tarafın da hayrına olacağını söyledi.. İşte çarpıcı yorum..

  Kewell, Jo ve Dos Santos, G.Saray'da milli yıldızın eksikliğini hissettirmeyecek isimler. Bu tabloda Arda'nın yurtdışına transferi iki tarafın da hayrına olacaktır..

  TÜRKİYE’de üç türlü transfer vardır. Birincisi, ihtiyaç olanlar. İkincisi, geleceğe yatırım olanlar. Üçüncüsü de seçim için olanlar. Galatasaray yönetimi Lucas Neill ile bir ihtiyacını, Dos Santos ile geleceğe yönelik oyuncu transferini, Jo’yu da kiralayarak seçim yatırımını yaptı.

  Galatasaray’ın defansın göbeğindeki eksikleri ve farklı oyuncu arayışı Lucas’ı bir ihtiyaç transferi yaptı. Lucas ile Galatasaray daha iyi defans yapan bir takım olacak. Jo’nun sadece kiralanması, Avrupa’da oynamayacak ve 4 ay sonra dönecek olması seçim için iyi bir tercih olduğunu gösteriyor. Dos Santos ise yaşının genç olması, yetenekleri ve satın alınabilecek olmasından dolayı ileriki yıllara dönük iyi bir transfer.
  Ligimizin sertliğini, önümüzdeki aylarda oynanacak sahaları ve hava şartlarını düşünürsek, bu üç transferden Lucas’ın daha verimli olacağını diğer iki nazik oyuncunun daha sonra verimli olacaklarını düşünüyorum. Jo ve Dos Santos’un Premier Lig’de başarılı olamaması bana göre ölçü değil. Çünkü bizim ligimiz ne o kalitede, ne o tempoda. İngiltere’de zor forma şansı bulan oyuncular için bizim ligimiz çok da zorlanmayacakları hatta kolay bir arena.

  İyi para kazandırır

  Fakat bütün bu transferlerin bana gösterdiği Arda’nın Avrupa’ya gidişinin onaylanmasıdır. Gelen oyunculara bakınca Arda’nın eksikliğini hissettirmeyecek kadar iyi oldukları ortada. Arda’nın da Avrupa’ya gitme isteği zaten biliniyor. Arda, Galatasaray’da çok iyi maçlar çıkardı. Biraz formunda düşüş olunca çok kötüymüş gibi değerlendiriliyor. Gelecek dönem Arda için daha parlak olmayacaktır. Galatasaray’ın iyi para kazanacağı, Arda’nın da istediği bir takıma transfer olması iki tarafında hayrına olacaktır.

  Galatasaray nasıl iyi oynar?

  Rijkaard oyuncuları doğru yerlerde oynattığı zaman.
  Keita, Kewell ve Baros döndüğü zaman.
  Oyuncular her maçı ciddiye aldıkları zaman.
  Forvetler defansa yardıma geldiğinde ya da defans önde oynadığı zaman.
  Sadece bir golün yetmediği anlaşıldığı zaman.
  Rijkaard, topu kimin kullanacağına karar verdiği zaman.
  Baskı ve pres yapmayı öğrendiği zaman.
  Maçlara rakip değil Galatasaray iyi başladığı zaman.
  Tekrar duran top çalışılmaya başlandığı zaman.
  İşte o zaman G.Saray, taraftarının kazanılacağından emin olduğu iyi maçlar oynar.

  Savaşarak yaşayanlar

  BEŞİKTAŞLI Ernst, Fenerbahçeli Emre ve Galatasaraylı Mustafa Sarp. Üç oyuncunun da takımlarının orta sahası için olmazsa olmaz oyuncular oldukları, oynamadıkları zaman belli oluyor. Bu üç oyuncu farklı özelliklere ve yeteneklere sahip olsalar da birleştikleri nokta sahada takımları adına ne varsa herşeylerini veriyor olmaları. Savaşmak onların vazgeçilmezi. Bu üçlüden Emre, en yetetenekli, Ernst en mücadeleci, Mustafa ise en verimli olarak göze çarpıyor. İlk yarıda oynadıkları maç sayısı ortalama 30 olan bu oyunculardan Mustafa’ya ayrı bir paragraf açmak lazım.

  Mustafa Sarp’ın yetenekleri az olabilir, sadece koşuyor ve oyunu iki yönlü oynamıyor denilebilir ama sahaya çıktığı her maça aynı konsantre ve hırsı koyan Mustafa’ya hak ettiği değeri vermeyerek haksızlık yaptık.

  Kendini kanıtladı

  Attığı önemli goller ve istikrarı ile kendisinden daha iyi oyuncular bile olsa formayı hakediyor.
  İki rakibine göre daha dezavantajlı olmasına rağmen takımına skor anlamında ekstra katkısı oldu. Seyirciler göze hoş gelen, teknik adamlar iş yapan oyuncuyu sever. Mustafa bugüne kadar hep işini yaptı ve iyi yaptı. Bu kadar çok yıldız oyuncunun içinde dikkatleri üzerine çekebilmesi başarının ispatıdır.

  Dos Santos’un doğuşu

  BEN Meksikalı’nın genç olmasından ve satın alma opsiyonundan dolayı Galatasaray’a her türlü kazanç sağlayacağı inancındayım. Dos Santos’un Premier Lig’de oynayamaması bir şans ve G.Saray’ın bu transferi gerçekleştirmesinde önemli etken. Santos şimdiye kadar oynayabileceğinin hep yüzde 20’si ile sahada vardı. Yetenekleri tartışılmaz. G.Saray’da neler yapabilir sorusunun cevabı Baros ve Keita da ortaya çıkıyor. Baros ve Keita’da benzer bir durumda G.Saray’a gelmişlerdi.

  Fakat şimdi ikisi de kariyerlerinin en iyi dönemlerini geçiriyor. Buna en çarpıcı diğer bir örnek Hagi’dir. Burada ligimizin İngiltere, Fransa kadar iyi olmaması ne kadar etkili ise G.Saray’ın oyun anlayışı ve takım içindeki yıllardır süre gelen ahenk de o kadar önemli. Bunların yanına Rijkaard’ın onu doğru kullanması ve fizik gücünü artırmasını da koyarsak, Dos Santos ligimizin en seyir zevkli oyuncusu olur.

  Potansiyelinin ve beklentilerin altında oynadığı bir dönemde geldiği için G.Saray bu genç oyuncuyu daha büyük paralara satar. Dos Santos daha futbol hayatının başında sayılır ama yaşadıklarına bakınca Galatasaray onun için yeniden doğuşun başlangıcı olacak.

  Hürriyet

   Forum Saati Ptsi 21 Mayıs 2018 - 13:00